Sot mbahet ndeshje miqësore mes Kosovës dhe Shqipërisë për nder të Fadil Vokrrit

Sot mbahet ndeshje miqësore mes Kosovës dhe Shqipërisë për nder të Fadil Vokrrit

NULL NULL
2 months më parë

Ndeshje miqësore do të mbahet mes Kosovës dhe Shqipërisë për nder të ikonës të futbollit shqiptar, Fadil Vokrrit.

Kjo ndeshje është planifikuar sot pikërisht më 23 korrik, në këtë datë që shënon ditëlindjen e tij, kur ai do të bëhej 61 vjeç, njofton klankosova.tv.

Ndeshja do të mbahet në stadiumin ‘’Fadil Vokrri’’ në Prishtinë në ora 19:30.

Kujtojmë që gjithashtu sot Ministria e Kulturës ka bërë të ditur se do të përurohet shtatorja pikërisht në stadiumin që mban emrin e tij, në Prishtinë, nga ora 18:00.