Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Sot, luhen dy super ndeshje në Superligën e Kosovës

NULL NULL
16.04.2023 09:08
Superliga e Kosoves ne futboll
Superliga e Kosoves ne futboll

Sot, do të zhvillohen dy ndeshjet e mbetura në kuadër të javës së 29-të në Superligën  e Kosovës.

Drenica do ta pret kampionin aktual Ballkanin, në një ndeshje ku dy skuadrat do të synojnë fitoren.

Skuadra suharekase nuk është duke kaluar nëpër formë të mirë, pasi edhe në ndeshjen e fundit, e lëshoi fitoren në fund ndaj Malishevës.

Në anën tjetër, Drenica është në rrezik të bie për herë të parë nga Superliga e Kosovës.

Ndërkohë, në ballafaqimin tjetër, Dukagjini do të ballafaqohet me Dritën. Ekipi nga Klina pasi mposhti Prishtinën, do të synojë të befasojë edhe liderin aktual Dritën.

Dy ndeshjet do të zhvillohen me fillim nga ora 15:00. /Klankosova.tv.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.