Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Sot e nesër rrugët në unazën qendrore të Prishtinës bëhen njëkahore (VIDEO)

NULL NULL
23.04.2022 08:50

Sot ka hyrë në fuqi vendimi i komunës së Prishtinës që të testohet unaza qendrore e qytetit në qarkore njëkahëshe për të gjitha automjetet.

Rrugët që në mënyrë njëkahore do të funksionojnë deri në mesnatën e së dielës janë rruga “Agim Ramadani”, rruga “UÇK”, rruga “Migjeni”, rruga “Luan Haradinaj”, rruga “Garibaldi”, rruga “George Bush” dhe rruga “Eqrem Çabej”, njofton Klankosova.tv.

Lëvizja e trafikut nëpër unazën qendrore të qytetit do të jetë njëkahëshe në të gjitha korsitë dhe krahët e rrugëve.

 

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.