Sot e katër vjet më parë, Messi e “bombardoi” portën e Liverpoolit (VIDEO) - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Sot e katër vjet më parë, Messi e “bombardoi” portën e Liverpoolit (VIDEO)

NULL NULL
nga Endrit Zogaj 01.05.2023 11:17

Sot e katër vjet më parë, Lionel Messi pati shënuar njërin prej golave më të bukur në karrierën e tij dhe në historinë e Ligës së Kampionëve.

Shtatë herë fituesi i topit të artë, nga 25 metra kishte shënuar në cepin e portës së Alisson Becker përballë Livepoolit në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve në sezonin 2018/19.

Në atë ndeshje Barcelona kishte fituar ndaj Liverpoolit me rezultat 3-0 në “Camp Nou”, megjithatë në sfidën kthyese në “Anfiel Road” gjiganët anglez u kthyen fuqishëm duke triumfuar ndaj pesë herë kampionëve të Evropës me rezultat 4-0.

Në atë edicion Liverpooli ishte shpallur kampion i Evropës, pasi në finale kishte fituar ndaj Tottenham Hotspur, me rezultat 2-0.