Sot do të protestojnë punëtorët e Lotarisë së Kosovës - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Sot do të protestojnë punëtorët e Lotarisë së Kosovës

NULL NULL
1 month më parë

Punëtorët e Lotarisë së Kosovës kanë bërë të ditur se do të protestojnë para ndërtesës së qeverisë.

Në njoftimin e lëshuar nga ata thuhet se janë të indinjuar pasi janë neglizhuar nga ekzekutivi i vendit.

“Protestat do të vazhdojnë deri në përmbushjen e kërkesave tona e që janë Ligji për Lotarinë e Kosovës si dhe përmbushja e obligimeve, pagave për punëtorët tanë”.

“Kërkojmë praninë dhe ndihmën tuaj në përmbushjen e kërkesave të punëtorëve tanë, të cilët për tri vite gjenden në gjendje të rënduar ekonomike dhe sociale”, thuhet në njoftim, transmeton KlanKosova.tv.

Këta punëtorë janë duke protestuar për të njëjtën arsye që nga viti i kaluar.