15:13, 1 Gusht 2020

Drejtori i Institutit Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, Naser Ramadani, ka njoftuar se sot në Kosovë janë regjistruar edhe 224 raste të reja me COVID-19.

Kjo ka bërë që numri total i të infektuarve me COVID-19 të arrijë në 8554, njofton Klan Kosova.

Ramadani ka bërë të ditur se gjatë 24 orëve të fundit janë shëruar 152 pacientë.

“Numri total i rasteve pozitive është 8.554 raste nga 36.943 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2, me gjithsej 236 raste të vdekjes të cilët kanë pasur sëmundje të tjera shoqëruese”.

“Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 152 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 4.730 raste, kurse numri i rasteve aktive është 3.588”.

“Rastet pozitive janë nga: komuna Prishtinë 70 raste, komuna Ferizaj 20 raste, komuna Prizren 20 raste, komuna Fushë Kosovë 16 raste, komuna Kaçanik 13 raste, komuna Vushtrri 10 raste, komuna Mitrovicë 9 raste, komuna Gjilan 8 raste, komuna Lipjan 7 raste, komuna Podujevë 7 raste, komuna Drenas 6 raste, komuna Skenderaj 6 raste, komuna Dragash 5 raste, komuna Malishevë 5 raste, komuna Suharekë 5 raste, komuna Pejë 4 raste, komuna Klinë 3 raste, komuna Viti 3 raste, komuna Gjakovë 2 raste, komuna Kamenicë 2 raste, komuna Obiliq 2 raste dhe komuna Shtime 1 rast”.

klankosova.tv

Konkurs Pune

Lexo më shumë