Sonte zhvillohet ndeshja e dytë finale në superligën e femrave - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Sonte zhvillohet ndeshja e dytë finale në superligën e femrave

NULL NULL
nga Andi Shabani 31.03.2023 12:23

Bashkimi ka bërë hapin e parë drejt titullit kampion në superligën e femrave në basketboll, pasi mposhti Prishtinën me rezultatin e thellë 92-76.

E vashat prizrenase synojnë të rrëmbëjnë edhe fitoren e dytë në ndeshjen e radhës që luhet në kryeqytet.

Prishtina – Bashkimi, zhvillohet në Pallatin e Rinisë me fillim nga ora 17:00 dhe transmetohet direkt në Sport3 të platformës Artmotion.

Kampion shpallet ekipi që shënon tri fitore.