Sonte repriza e parë e shfaqjes “Nana dhe fëmija” - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Sonte repriza e parë e shfaqjes “Nana dhe fëmija”

NULL NULL
01/10/2015

Në Teatrin Kombëtar të Kosovës, sonte do të jepet repriza e parë e shfaqjes “Nëna dhe fëmija” nga Jon Fosse me regji të Bekim Lumit.

Në këtë shfaqje luajnë Meli Qena, Bujar Ahmeti, Donikë Ahmeti, May-Linda Kosumoviç.

Pianistë në këtë shfaqje është Alzan Gashi, ndërsa muzikën Visar Kasa, e koreografinë e ka bërë Majlajdo Gala.

Kostumet i ka realizuar Samka Ferri, ndërsa skenografinë Petrit Pasha, njofton Teatri Kombëtar i Kosovës, transmeton Klan Kosova.