Sonte Real Madrid - Juventus - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Sonte Real Madrid – Juventus

NULL NULL
13/05/2015
Pas kualifikimit te Barcelonës në finale, sonte do të mësohet edhe skuadra dytë që e siguron finale e madhe e cila zhvillohet në Berlin.

Real Madridi e pret skuadrën e Juventusit në “Santiago Bernabeu”, ku të dyja skuadrat synojnë kualifikimin.

Ndeshja e parë përfundoi 2-1 në të mirë të italianëve në Torino, por tash kampionët e Evropës, Real Madrid luajnë para shikuesve të vet dhe i kanë të gatshëm edhe Balen dhe Benzeman.

Në anën tjetër edhe Juventusit i rikthehet mesfushori i spikatur Paul Pogba, i cili për shkak të lëndimit mungoi në ndeshjen e parë. Ndeshja zhvillohet nga ora 20: 45.