Sonte nis “Eurovisioni", ja kur performon Shqipëria - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Sonte nis “Eurovisioni”, ja kur performon Shqipëria

NULL NULL
09.05.2023 21:23
Eurovision

Nën sloganin “Të bashkuar nga muzika”, nis këtë të martë në Liverpul festivali evropian i këngës “Eurovision”.

Skena dhe artistët janë gati për të shpalosur para publikut performancat e tyre.

Ukraina fitoi vitin e kaluar, por për shkak të luftës, festivali zhvillohet në Britani. Siç ka ndodhur që nga viti 2008 për shkak të numrit të madh të pjesëmarrësve, “Eurovizioni” shtrihet në tri net spektakël, dy gjysmëfinale 9 dhe 11 maj dhe në fund nata finale më 13 maj, shkruan Euronews.al, përcjell Klankosova.tv

Shqipëria këtë vit do të performojë në natën e dytë. Vendi përfaqësohet nga familja Kelmendi me këngën ‘Duje’.

Tri këngët e para natën e parë janë Norvegjia, Malta dhe Serbia. Sipas mediave një nga favoritët për këtë vit është Finlanda, por duhet të presim natën finale të 13 majit për ta mësuar këtë.

*Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.