Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Sonte në Kiks Kosova – konkursi për inspektorë shëndetësorë veç me baçelor (VIDEO)

NULL NULL
19.09.2023 14:55

Si parashihet që të inspektohen doktorët me më së paku 22 vjet shkollim nga inspektorët me tri vite bachelor?

Me çfarë qëllimi u hap një konkurs i cili është në kundërshtim me ligjin për funksionimin e inspektoratit shëndetësor të Kosovës?

Si u bë që Ministria e Shëndetësisë nuk ka informata për kriteret e konkursit?

Kush po thotë se është degradim i sistemit shëndetësor e shkelje e ligjeve dhe kush po hesht karshi këtij procesi?

Për këto dhe më shumë, sonte nga ora 19:00, Kiks Kosova ekskluzivisht në Klan Kosova.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.