Sonte mbahet koncerti ndërkombëtar "Kosova Clarinet Fest" (VIDEO) - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Sonte mbahet koncerti ndërkombëtar “Kosova Clarinet Fest” (VIDEO)

NULL NULL
03.02.2023 18:23

Në Prishtinë do të mbahet edicioni i tretë i “Kosova Clarinet Fest” këtë të premte.

Festivali i klarinetave ka për qëllim promovimin e instrumentit te të rinjtë si dhe ofrimin e mundësive si masterklase, punëtori, koncerte me qëllim të avancimit të njohurive në instrumentin e klarinetës.

Në këtë koncert do të keni mundësinë të dëgjoni klarinetistët: Roman Widaszek,Paweł Krauzoëicz, Bogdan Ocieszak, Blerim Emerllahu e Malbora Krajku nën shoqërimin e pianistes Lirika Pula.

Koncerti do të mbahet në Amfiteatrin e Ri të Bibliotekës Universitare më 03 Shkurt në ora 20:00.