17:49, 10 Gusht 2018

Sonte nga 21:00 fillon sezoni i ri në ligën angleze, ku do të ballafaqohen Manchester United dhe Leicester City.

United ka arritur të fitojë 20 tituj të ligës angleze duke u vendosur një rekord në Angli.

Në anën tjetër Leicester ka vetëm një të tillë, atë të stinorit 2015-2016.

Përveq ligës angleze, sonte fillojnë edhe dy kampionate tjera, ai i Francës ku do të takohen Marseille-Touluse dhe kampionati holandez i cili nis me ballafaqimin mes Zwolle-Heerenven.

Javën tjetër do të fillojë edhe kampionati elitar spanjoll.