Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Sllagjana Pantoviq emërohet nënkryetare e Zveçanit

NULL NULL
nga Albert Bajrami 05.06.2023 17:56
Sllagjana Pantoviq

Sllagjana Pantoviq, është emëruar nënkryetare e komunës së Zveçanit.

Kjo u konfirmua për Klankosova.tv nga kryetari i kësaj komune Ilir Peci.

Pantoviq, ishte e vetmja nga komuniteti serb që garoi në zgjedhjet e jashtëzakonshme në katër komunat veriore të Kosovës më 23 prill.

Ajo garoi për kryetare të Zveçanit.

Asaj i ishte ofruar edhe mbrojtje policore për shkak të kërcënimeve që kishte marrë./Klankosova.tv

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber.

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.