Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

S’kryhen punimet në rrugën Gjilan – Bujanoc, banorët protestojnë (VIDEO)

NULL NULL
nga Qendresa Sinani 29.04.2023 20:48

Banorët e fshatrave rreth rrugës Gjilan- Bujanoc protestuan të shtunën, duke bllokuar edhe qarkullimin e automjeteve për pak çaste, pasi punimet për shtrimin e asfaltit të ri nuk u kryen tash e 4 vjet.

Saga e kryerjes së projektit të Ministrisë së Infrastrukturës që nisi në 2019-ën, po u shkakton telashe bizneseve rreth kësaj rruge, por edhe nëpër shtëpi banimi për shkak të pluhurit.

Banorët premtuan edhe protesta tjera deri në rregullimin e rrugës, ndërkohë në Ministrinë e Infrastrukturës i thanë Klan Kosovës se për shkak të reshjeve të shpeshta të shiut është ngadalësuar intensiteti i punimeve.

Në këtë dikaster siguruan që deri në fund të qershorit krejt projekti i mbi 3 milionë eurove do të kryhet.

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.