Skënderbeu - kampion pesë herë radhazi (VIDEO) - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Skënderbeu – kampion pesë herë radhazi (VIDEO)

NULL NULL
25/05/2015

Skënderbeu i Korçës po e feston titullin e pestë rresht në Superligën e futbollit të Shqipërisë.

Atmosfera në stadium i ngjan shumë festimeve nëpër stadiumet në Argjentinë, ku fishekzjarrët dhe brohoritjet nuk kanë të ndalur, njofton Klan Kosova.

Kapiteni i kësaj skuadre, Bledi Shkëmbi, është edhe njëri prej heronjve të këtij qyteti – pjesë e historisë së lavdishme të Skendërbeut me pesë tituj rresht kampion.

Meritë të veçantë për këtë sukses ka trajneri Mirel Josa, me të cilin i ka fituar  tre tituj rresht me lojën më të bukur në superligë.

Kronikë e Jon Ajetit.