Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

S’këndellet Milani, mposhtet nga Spezia

NULL NULL
13.05.2023 20:06
Spezia - Milan

Milani s’ka arritur të këndellet pas humbjes nga Interi në Champions, duke pësuar edhe një tjetër humbje në Serie A nga Spezia e cila po lufton për mbijetesë.

Kjo humbje, ia zbeh tej mase shpresat Milanit që sezonin e ardhshëm të kualifikohet në zonën Champions, pasi është dy pikë larg Interit, i cili e ka një ndeshje më pak të zhvilluar.

Me këtë fitore, Spezia ka 30 pikë dhe gjendet në pozitën e 18-të, e cila aktualisht çon në Serie B, por që ka pikë të njëjta me Veronën e cila gjendet një vend më lart.

Ndërsa, Milani është në pozitën e pestë, me tri pikë më shumë se Roma, e cila me këtë renditje do të luftojë për kualifikim në Conference League.

*Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.