Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

S’kalon mocioni i PDK-së për raportim të Rizvanollit për KEK-un

NULL NULL
20.04.2023 10:41

Mocioni i Partisë Demokratike të Kosovës për raportimin e ministres së Ekonomisë, Artane Rizvanolli, për Korporatën Energjetike të Kosovës në Kuvend s’ka kaluar.

Nga 77 deputetë që ishin pjesëmarrës në seancë, 32 votuan për dhe 45 kundër njofton Klankosova.tv.

PDK ka kërkuar raportim të ministres pas bastisjeve në KEK gjatë së mërkurës dhe arrestimit të kryeshefit, Nagip Krasniqi.

Kujtojmë se në rend dite janë 10 pika, ndër të cilat edhe votimi në lexim të dytë i Projektligjit për Prokurorin e Shtetit.

Po ashtu kjo seancë po mbahet pasi dje ka dështuar të mbahet për shkak të mungesës së kuorumit të deputetëve.

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.