S’ka nevojë për zgjedhje të reja, sipas Pacollit

S’ka nevojë për zgjedhje të reja, sipas Pacollit

NULL NULL
4 years më parë

S’ka zgjedhje të reja. Ky është konstatimi i Kryetarit të AKR’së, Behgjet Pacollit, një javë pas zgjedhjeve nacionale.

Këtë deklaratë Pacolli e ka dhënë pas qëndrimit të Avdullah Hotit të LDK’së, i cili tha se partia e tij s’bën koalicion me PDK dhe as me Vetëvendosjes për shkak se këto dy parti bashkërisht rrëzuan Qeverinë e udhëhequr prej Isa Mustafës.

Mirëpo, nëse LDK s’bën koalicion me asnjërën prej partive tjera shtohen gjasat që vendi të shkojë në zgjedhje të reja.

Por, Pacolli thotë qytetarët s’bën të maltrentohen dhe të nxirren edhe një herë në një proces zgjedhor.

“Jam kundër zgjedhjeve të reja sepse jeta e qytetarëve vetëm sa po rëndohet. Është edhe shpenzimet nga buxheti i varfër i Kosovës. Edhe lodhja e votuesve e madhe”, thotë Pacolli për Express, të dielën.

Shkrimi i plotë në Express

klankosova.tv