12:01, 10 Maj 2019

Philadelphia 76ers ka realizuar fitore ndaj Toronto Raptors me rezultat 112-101 në kuadër të serisë çerekfinale në Playoff të NBA-së.

Ndonëse Kawhi Leonard i mysafirëve ishte pikëshënuesi më i mirë në ndeshje me 29 pikë e 12 kërcime, ishin 25 pikët e Jimmy Butler dhe 21 të Ben Simmons te vendësit që rezultuan më të rëndësishme.

Kështu, tani seria mes tyre është barazuar në 3-3 dhe nevojitet përballja e shtatë dhe përfundimtare në Toronto për ta vendosur finalistin e Konferencës Lindore të NBA-së.

 

Konkurs Pune

Lexo më shumë