Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Situata në Lindje të Mesme ngrit çmimet e naftës për çdo ditë

NULL NULL
13.02.2024 11:28
Çmimi i naftës vazhdon të rritet
Çmimi i naftës vazhdon të rritet

Çmimet e naftës në tregjet ndërkombëtare janë ngritur përsëri edhe këtë të martë.

Kjo po ndodh për shkak të paqartësive rreth luftës në Lindje të mesme që mban tregjet në zgrip. Fitimet gjithashtu janë kufizuar për shkak të frikës që bankat qendrore do t’i mbajnë të larta normat e interesit për më gjatë për t’u përballë me inflacionin. Kjo pritet të ketë ndikim në kërkesë.

Nafta e papërpunuar Brent është rritur për 30 centë për barrel, apo 82.30 dollarë, kurse në West Texas rritja ka qenë për 31 centë, ose kthyer në çmim, 77.23 dollarë, raporton Reuters, përcjell KlanKosova.tv.

Çmimet e naftës ishin afër një nivelizimi të hënën, pas një rritje prej 6 përqind gjatë javës së shkruar.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.