Siri: IS-i ekzekuton mbi 200 persona - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Siri: IS-i ekzekuton mbi 200 persona

NULL NULL
25/05/2015
Militantët e Shtetit Islamik kanë ekzekutuar së paku 217 njerëz brenda dhe përreth qytetit sirian të Palmiras, që kur e kanë marrë kontrollin e këtij qyteti 10 ditë më parë.

Vëzhguesi Sirian i të Drejtave të Njeriut me seli në Londër, ka bërë të ditur se ka vërtetuar ekzekutimin e 67 civilëve, përfshirë 14 fëmijë dhe 12 gra.

Ky grup me seli në Londër poashtu njoftoi se në pjesë të ndryshme të provincës Homs janë vrarë edhe 150 pjesëtarë të forcave të sigurisë të Sirisë.