13:14, 21 Shkurt 2020

Kremlini njoftoi sot se pretendimet e inteligjencës amerikane se Rusia po ndërhyn në fushatën zgjedhore të vitit 2020 dhe se ajo kërkon të rrisë shanset e rizgjedhjes së Presidentit Donald Trump janë të rreme dhe rezultat i paranojës.

“Këto janë njoftime  paranoike të cilat, për fat të keq, do të shumohen kur i afrohemi zgjedhjeve (SH.B.A.)”, iu tha gazetarëve zëdhënësi i Kremlinit Dmitry Peskov, raporton Reuters, transmeton Klan Kosova.

“Ato nuk kanë asnjë lidhje me të vërtetën”.

 

Konkurs Pune

Lexo më shumë