Sinner shtang kampionin në fuqi, kalon në finale të “Miami Open” - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Sinner shtang kampionin në fuqi, kalon në finale të “Miami Open”

NULL NULL
01.04.2023 08:00

Tenisti Jannik Sinner të premten mbrëma në gjysmëfinalet e Miami Open, mposhti kampionin në fuqi, Charlos Alcarazin 6-7 (5), 6-4 , 6-2 në një thriller tre-orësh.

Sinner i dha fund serisë së fitoreve të Alcaraz në 10 ndeshje përpara një turme të mbushur plot në “Hard Rock Stadium”.

Loja e fortë e qëndrueshme e Sinnerit, ndikoi që ta mposht Alcarazin, i cili dukej se ishte në ngërç në fillim të setit të tretë vendimtar, ndërsa ai gjithashtu u përball me një dëmtim të dukshëm të gishtit.

Ai do të humbasë renditjen numër 1 nga Novak Gjokoviq.

Sinner, 21-vjeçari që e shijoi finalen e Miami Open vitin e kaluar, por nuk e ka kaluar çerekfinalen e një majori, do të përballet me Daniil Medvedev nga Rusia në finale të dielën.

Medvedev e ka mposhtur Sinnerin në të pesë takimet. /Klankosova.tv.

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.