18:05, 16 Maj 2018

Trajneri i Atletico Madridit, Diego Simeone, pret që finalja e sontme e Ligës së Evropës mes klubit të tij dhe Olympique Marseille të jetë një finale e bukur.

Ai do të mungojë në stol shkaku i suspendimit, pasi që ishte përjashtuar në takimin e parë gjysmëfinal ndaj Arsenalit javë më parë.

“Do të luajmë në një finale të re, ku ka shumë ndjenja, emocione, besim, por mbi të gjitha ka përulësi. Kur arrini këtu, keni nevojë që të keni përulësi, që të punoni”, tha Simeone para ndeshjes.

“Duhet t’i minimizoni detyrat e tyre ofensive. Janë ekip me shumë besim. Do të jetë një lojë e dashur, një finale e bukur”.

Konkurs Pune

Lexo më shumë