Sigal Prishtina fiton me 20 pikë epërsi ndaj Yllit - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Sigal Prishtina fiton me 20 pikë epërsi ndaj Yllit

NULL NULL
28.02.2023 21:12

Plot 20 pikë.

Kaq ishte epërsia e fitores së Sigal Prishtinës ndaj Golden Eagle Yllit.

Ekipi i Ahmet Kandemir, dominoi thuajse krejtësisht derbin e Prince Caffe Superligës dhe triumfoi me rezultat 74 me 54.

Kjo ndeshje ishte shumë e rëndësishme për të dyja palët në luftë për titullin e kampionit.

Basketbollisti më i mirë për ekipin e kryeqytetit ishte Dardan Berisha me 27 pikë, kurse te mysafirët Chris Harris me nëntë pikë e tetë kërcime.

Sigal Prishtina por edhe Golden Eagle Ylli, i kanë nga 17 fitore e gjashtë humbje. /Klankosova.tv