Si u tërhoq trupi i Sali Çekajt, pas vrasjes në Koshare? (VIDEO) - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Si u tërhoq trupi i Sali Çekajt, pas vrasjes në Koshare? (VIDEO)

NULL NULL
02/12/2021

Naser Vllasi drejtonte njësitin diversant të UÇK-së “Kobra”, që kishte detyra të vështira në zonën e Koshares, duke përfshirë edhe tërheqjen e kufomës së komandantit Salih Çekaj, që u vra më 19 prill të vitit 1999.

Vllasi tha se komandant Çekaj ishte njëri i urtë, i qetë dhe që zotësinë e tij e kishte përcjellë edhe tek ushtarët e tjerë.

Ai kërkoi që për të rënët të krijohen disa dosje dhe të njëjtat t’u dorëzohen familjarëve, njofton Klankosova.tv.

Kronikë e gazetares Mërgime Taraku.