Si t’i organizoni artikujt ushqimorë në frigoriferin tuaj? - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Si t’i organizoni artikujt ushqimorë në frigoriferin tuaj?

NULL NULL
02/03/2017

Organizimi i frigoriferit në mënyrë të duhur rezulton që të kurseni në ushqim dhe eventualisht edhe t’i shpëtoni paratë tuaja.

Siç po del, shumë nga ne e kemi gabimisht renditjen në frigorifer, shkruan The Independent, transmeton Klan Kosova.

Sipas Good Housekeeping, dera e frigoriferit është pjesa më e nxehtë e tij andaj ta vësh qumështin aty nuk është aspak ide e mirë.

Sirtarët e poshtëm:

Perimet, sallatat, pemët

Në raftin e fundit:

Peshk dhe mish i mbyllur e i papjekur

Raftet e mesme:

Produktet e qumështit dhe vezët

Raftet e sipërme:

Ushqimet e përgatitura më parë

Dera:

Ushqimet me prezervativë natyralë