Si të keni duar të buta? - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Si të keni duar të buta?

NULL NULL
18/12/2015

Lëkura e duarve gjatë dimrit mund të thahet dhe të bëhet e vrazhdë nëse nuk kujdeseni për to. Shpesh ne gjendemi në një udhëkryq por që duhet të kemi parasysh se ekzistojnë këshilla të ndryshme që na vijnë në ndihmë për eliminimin e këtij problemi.

Disa nga këto këshilla janë:

Higjiena e duarve, është hapi i parë për të pasur duar të bukura. Përveç kësaj duhet ditur se ne e prekim fytyrën 3 herë në minutë dhe higjiena është themelore.

Bëni manikyr rregullisht, në qoftë se ju shkoni në një qendër bukurie është një zgjidhje ideale, por edhe në shtëpi ju mund ta realizoni vetë.

Aplikoni krem hidratues për duart në mëngjes dhe mbrëmje.

Duart janë të mbi-ekspozuara, gjatë ditës duart janë në kontakt të drejtpërdrejtë me të ftohtit dhe bakteret, prandaj është dhe e rëndësishme që të përdorim teknikat e duhura për eliminimin e problemeve që mund të na shfaqen. /albeu.com/