Si ta harroni atë që nuk po ua kthen dashurinë? - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Si ta harroni atë që nuk po ua kthen dashurinë?

NULL NULL
13/04/2018

Të biesh në dashuri me dikë që nuk mund të kesh një lidhje mund të ndikojë seriozisht në vetëvlerësimin dhe vetëbesimin tënd.

Ju ndjeheni të palumtur, të pakënaqur me veten dhe madje edhe në depresion.

Natyrisht, ju duhet të shpëtoni nga këto ndjenja sa më shpejt të jetë e mundur. Ne do t’iu tregojmë se çfarë të bëni në mënyrë që të harroni dashurinë që nuk po e merrni në kthim dhe të filloni të jetoni një jetë të re pa këtë pasion, transmeton Klan Kosova.

Më poshtë janë disa këshilla që do t’ju ndihmojnë të harroni dhimbjen tuaj pas një dështimi në dashurie.

Pranojeni faktin se ky person nuk ka nevojë për ty

Largoni vëmendjen

Gjeni një person që ka telashet e njejta me ty

 

Kujdesuni për veten

Ushtroni dhe jini aktivë fizikisht

 

Lëreni këtë ëndërr pas jush

Mos u zemëroni