Si shkoi seanca e sotme dhe çfarë u tha në sallën e Kuvendit dhe jashtë saj? (VIDEO) - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Si shkoi seanca e sotme dhe çfarë u tha në sallën e Kuvendit dhe jashtë saj? (VIDEO)

NULL NULL
04/09/2018

Salla e Kuvendit ishte e zbrazët në kohën e caktuar për të filluar seanca e jashtëzakonshme.

Aty nuk ishin as pozita që kishte kërkuar seancën e as opozita që po kundërshtonin atë.

Këta të fundit treguan pse po mungojnë në seancën e orës 9 në të cilën do të prezantohej nga Qeveria ekipi negociator me Serbinë.

“Ne do të marrim pjesë në seancën e orës 10. Nuk ka pas arsye të thirret kjo seancë e orës 9, u dashtë pas kësaj të orës 10”, ka thënë Avdullah Hoti nga LDK.

Pasi kryeparlamentari Kadri Veseli përfundoi takim me ambasadorin amerikan, Greg Delawie, deputetët e partive në pushtet zunë vendet e tyre në parlament.

Ata nisën punën pa opozitën. Kryeministri Ramush Haradinaj propozoi emrat e ekipit negociator, të cilët kërkoi të votohen.

Kronikw nga Enis Reçica.