Si ndodhi rasti ku mbeti i vdekur një punëtor i KEDS-it? (VIDEO)

Si ndodhi rasti ku mbeti i vdekur një punëtor i KEDS-it? (VIDEO)

NULL NULL
1 week më parë

Idriz Prekazi, ka vdekur sot si pasojë e një incidenti me rrymën që ka ndodhur sot.

Ngjarja ka ndodhur në vendin e tij të punës në KEDS, ku 53 vjeçari po punonte në eliminimin e defekteve elektrike.

Dëshmitarët thanë për Klan Kosova se i ndjeri derisa e ka vendosur shkallën për të hipur në shtyllën për t’i evituar problemin elektrik, në kontaktin e parë që ka pasur me telat elektrik është goditur nga rryma dhe ka rënë përtokë duke mbetur pa shenja jete.

Policia jep detaje për vdekjen nga rryma të punëtorit të KEDS-it

 

Vdes punëtori i KEDS-it pas kontaktit me rrymën