Si është mbrojtur ambasada franceze në Tiranë (FOTO) - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Si është mbrojtur ambasada franceze në Tiranë (FOTO)

NULL NULL
15/11/2015

Që prej së premtes, ku Parisi u godit nga 7 sulme terroriste që kanë shkaktuar të paktën 129 persona të vdekur, edhe Shqipëria ka marrë masat e saj të sigurisë. Masa ekstreme janë marrë sidomos në rrugën “Skënderbej”, ku ndodhet blloku i ambasadave dhe të veçanta në ambasadës e Francës në Tiranë.

Në fotot që shikoni më poshtë, janë “oficerë të sigurisë, duke kontrolluar gazetarët në hyrje të Ambasadës Franceze, para konferencës për shtyp të Ambasadorit të Francës në Tiranë, Bernard Fitouss, i cili ka dënuar sulmin terrorist në Paris, ku humbën jetën 129 persona”.

Konferenca është zhvilluar ditën e djeshme.

 

 

ambasada  franceze tirane (1)