Si do dukeshin 10 personazhet vizatimore me trupa realist? (FOTO)

Si do dukeshin 10 personazhet vizatimore me trupa realist? (FOTO)

NULL NULL
2 weeks më parë

Karakteret femra të filmave vizatimorë që kanë një raport anatomikisht të pamundur mes belit dhe ijeve, është standardi i zakonshëm.

Borëbardha është princesha e Disney më proporcionalisht e saktë që kur animatorët e tërhoqën atë nga një model i jetës reale dhe u caktua nga vetë njeriu i madh Walt  për ta bërë atë të dukej më realiste dhe më pak vizatimore.

Por, do të ishte mirë të imagjinojmë edhe personazhe të tjerë në këtë modë.

Bright Side mendoi se si do të dukeshin personazhet tanë të dashur të filmave vizatimorë nëse do u jepnim një ndryshim realist, dhe këto janë rezultatet:

Tarzan, Tarzan

Johnny Bravo, Johnny Bravo

Megara, Hercules

Finn and Jake, Adventure Time

Kuzco, The Emperor’s New Groove

Rapunzel, Tangled

Elastigirl, The Incredibles

Hercules, Hercules

Cruella de Vil, One Hundred and One Dalmatians

Rick and Morty, Rick and Morty