Shumë nga dyqanet e telefonive i shmangen tatimit (VIDEO) - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Shumë nga dyqanet e telefonive i shmangen tatimit (VIDEO)

NULL NULL
30/11/2021

Bizneset e telefonive mobile të njohura si Mobi Shop po shmangin regjistrimin e shitjeve dhe blerjeve, dhënia e faturave tek disa prej tyre nuk është metodë e procesit të transaksionit si biznes që shesin produkte.

Kiks Kosova ka shkuar për ta vërtetuar këtë gjë se nëse qytetarët që shkojnë të blejnë telefona nuk  marrin faturën apo kuponin fiskal, gjithashtu nuk në disa prej këtyre bizneseve nuk mund të paguhet me kartela bankare përveç se me para në dorë (cash).