Shtyhet vizita e Erdoganit në Serbi - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Shtyhet vizita e Erdoganit në Serbi

NULL NULL
20/08/2019

Vizita e Presidentit turk Rexhep Tayyip Erdogan në Serbi, e paralajmëruar për 29 gusht, është shtyrë.

Kështu raporton Tanjug në Ambasadën Turke në Beograd, transmeton Klan Kosova.

Presidenti turk nuk do të vijë në Serbi gjatë gushtit dhe shtatorit deri në caktimin e një date tjetër, tha ambasada turke.

U njoftua se gjatë vizitës së Erdoganit, pritej që presidenti  turk Aleksandar Vuçiq dhe kreu i shtetit turk të fillimin e punës për ndërtimin e autostradës Beograd-Sarajevë, e cila duhet të ndërtohet nga kompania turke Tashyapi.