Shtyhet për vjeshtë vizita e Orhan Pamuk në Kosovë - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Shtyhet për vjeshtë vizita e Orhan Pamuk në Kosovë

NULL NULL
18.05.2023 13:00
orhan pamuk

Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, ka bërë të ditur se vizita e shkrimtarit të njohur turk, Orhan Pamuk është shtyrë për në vjeshtë.

Në njoftimin e ministrisë bëhet e ditur se shtyrja e vizitës ka ndodhur për shkaqe të tij personale, përcjell Klankosova.tv.

“Me keqardhje ju informojmë që vizita e planifikuar e shkrimtarit të njohur turk, Orhan Pamuk është shtyrë për në vjeshtë. Edhe pse ardhja e tij ishte e konfirmuar, planifkuar dhe organizuar deri në detajet e fundit, për shkaqe të tij personale, Pamuk ka kërkuar që vizita të aranzhohet për një datë tjetër”, thuhet tutje në njoftimin e ministrisë.

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber.

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS.