Shtrenjtohet buka në Maqedoni të Veriut - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Shtrenjtohet buka në Maqedoni të Veriut

NULL NULL
06/08/2022

Është shtrenjtuar buk në Maqedoni të Veriut

Buka e thekrës ka arritur deri në 94 denarë (1 euro e 53 cent), kurse buka e bardhë në copa është 60 denarë (97 cent).

Disa qytetarë për Kanal 5 se trendi i rritjes së çmimet është i padurueshëm, aq më tepër që pagat dhe pensionet nuk ecin me të njëjtin ritëm.

“Pra, çmimet janë të larta, sillen nga 50 e diçka, 60, 70 denarë”, tha një qytetare.

Ndryshe, edhe në Maqedoni kostot e ushqimit dhe energjisë po rriten çdo ditë pavarësisht masave të qeverisë për të zbutur goditjen e çmimeve.