Shtrëngohen masat anti-Covid, gjendja e jashtëzakonshme mbetet opsionale (VIDEO)

Shtrëngohen masat anti-Covid, gjendja e jashtëzakonshme mbetet opsionale (VIDEO)

NULL NULL
5 muaj më parë

Vendimet e kaluara anti-Covid pos që do të mbesin në fuqi, ato do të mbikëqyren në mënyrë rigoroze.

Kryeministri, Avdullah Hoti,  e sheh të papranueshme mbajtjen e dasmave dhe aktivitete të tjera ku shkelen rekomandimet e IKSHPK-së.

E për këto masa u vendos pas 2 takimeve të ndara që Hoti pati me komitetin për Covid-19 dhe në Këshillin Kombëtar të Sigurisë, në të cilin nuk mori pjesë presidenti, Hashim Thaçi.

Në mbledhjen e fundit, propozimi për gjendje të jashtëzakonshme i diskutuar tash e disa ditë mbeti në plan të dytë, por nuk u hodh poshtë.

Kronikë e përgatitur nga gazetarja Qëndresa Bellagoshi.

klankosova.tv