Shtime: Tre raste të reja me koronavirus, Pjetërshtica dhe Vojnovci shpallen vatra të përhapjes - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Shtime: Tre raste të reja me koronavirus, Pjetërshtica dhe Vojnovci shpallen vatra të përhapjes

NULL NULL
20/04/2020

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik të Kosovës, ka njoftuar se nga të gjitha mostrat e marra, sot në fshatin Vojnoc të komunës së Shtimes kanë rezultuar tre raste të reja me COVID – 19.

Ato janë janë raste kontakti nga personi i lajmëruar më parë dhe nga po e njëjta familje.

Përmes një njoftimi, komuna e Shtimës bën të ditur se me vendim të Ministrisë së Shëndetësisë, fshatrat Pjetërshticë dhe Vojnoc shpallen vatra të përhapjes së infeksionit.

Njoftimi i plotë: