Shteti me formë të re për subvencionim të komuniteteve joshumicë (VIDEO) - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Shteti me formë të re për subvencionim të komuniteteve joshumicë (VIDEO)

NULL NULL
nga Drin Demiri 29.03.2023 20:21
komunitete kosove

3 mijë e 500 vetë aplikuan për subvencion për rinovim shtëpie në Ministrinë për Kthim e Komunitete.

Por veç 12 deri 15% prej tyre, ky dikaster mund t’i përkrahë, njofton Klan Kosova.

Andaj, për shkak të buxhetit të vogël, në konferencën për koordinimin e donatorëve për komunitetet joshumicë, u bë e ditur se ky dikaster do të lansojë një strategji tjetër, për të rehatuar këto familje nga pakicat.

Kryeministri Albin Kurti, tha se gjatë 2022-ës, përmes masave qeveritare u është dalë në ndihmë familjeve nga komunitetet, ku janë krijuar 809 vende pune. /Klankosova.tv

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS