Shtëpia me rrota - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Shtëpia me rrota

NULL NULL
20/05/2015

Të jetosh në pak metra pa hequr dorë nga asgjë e për më tepër duke shëtitur botën, janë gjithnjë e më të shumtë amerikanët dhe kanadezët që zgjedhin të ndërrmarrin aventura të tilla larg monotonisë së zakonshme, duke jetuar në ato që quhen ‘’tiny house’’

Ekologji

Sigurisht që hapësira është disi më e vogël nga shtëpitë e zakonshme, por në ato 40m2 që ofron kjo shtëpi, ka gjithçka: kuzhinën, tualetin, krevatet e dhomën e ndenjes, madje pa lënë pas dore as stilin e arredimit,

Duhet pothuajse 30 mijë dollarë për të blerë dhe ndërtuar një shtëpi të tillë të lëvizshme, duke blerë kështu edhe lirinë për të zbuluar botën dhe për të parë përtej kopshtit tënd.