8:45, 9 Tetor 2019

Shtëpia e Bardhë zyrtarisht ka refuzuar që të bashkëpunojë në hetimin e fajësimit kundër presidentit Donald Trump.

Një letër e dërguar drejtuesve demokratë e refuzoi atë si “të pabazë” dhe “të pavlefshme kushtetuese”, njofton Klan Kosova.

Tre komitetet e Dhomës të udhëhequra nga demokratët po hetojnë Trumpin.

Hetimi është duke u përpjekur të zbulojë nëse presidenti ka mbështetur ndihmat për Ukrainën për të hetuar Joe Biden, i cili po kandidon për nominimin presidencial të demokratëve, shkruan BBC.

Letra e Shtëpisë së Bardhë vjen disa orë pasi Administrata e Trump bllokoi ambasadorin amerikan në Bashkimin Europian që të paraqitej para një kongresi për të hetuar në lidhje me dyshimin e tij.

Konkurs Pune

Lexo më shumë