Shqiptari arrestohet në Gjermani për një vrasje të kryer para 25 vjetësh - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Shqiptari arrestohet në Gjermani për një vrasje të kryer para 25 vjetësh

NULL NULL
23.02.2023 09:40

Një 45-vjeçar shqiptar është arrestuar në Gjermani.

Marlen Toma, ishte i dënuar me 15 vjet burgim për një vrasje të cilën e kishte kryer në vitin 1998-të.

“Në vitin 1998, në një lokal nate në Durrës, shtetasi Marlen Tome, gjatë një konflikti për motive të dobëta, ka qëlluar me armë zjarri, rojën e lokalit, i cili ka ndërruar jetë në vendngjarje”, njofton Policia e Shtetit.

Operacioni i koduar “Second” është realizuar nga policia shqiptare në bashkëpunim me atë gjermane.

“Interpol Tirana, në bashkëpunim me Interpol Wiesbaden/Gjermani, vijon procedurat për ekstradimin e këtj shtetasi drejt vendit tonë”, thuhet në njoftim.

*Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.
*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.