Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Shqipëria publikon formacionin me shumë ndryshime ndaj Ishujve Faroe

NULL NULL
20.11.2023 19:47

Shqipëria do të përballet me Ishujt Faroe në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin Evropian.

Ndeshja do të zhvillohet në stadiumin “Air Albania”, duke filluar nga ora 20:45.

Kombëtarja shqiptare ka bërë disa ndryshime në formacion duke filluar në sulm me Mirlind Dakun, i cili do e nis lojën titullar.

Një ndryshim tjetër do të jetë edhe Myrto Uzuni në sulm dhe Keido Bare në mesfushë.

Formacionet zyrtare:

Shqipëria: Strakosha, Balliu, Ismajli, Gjimshiti, Mitaj, Asllani, Bare, Asani, Bajrami, Uzuni.

May be an image of 11 people, people playing American football, people playing football and text that says "FSHF M. DAKU M. UZUNI J. ASANI SHQIPERIA PERIA N. BAJRAMI κ. ASLLANI K. BARE M. MITAJ A.ISMAJLI A. ISMAJLI B.GJIMSHITI B. GJIMSHITI |BALLIU I BALLIU TH. STRAKOSHA FORCASHQIPERI SHQIPERI"

 

 

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.