Shqipëria nis sot rrugëtimin në Euro 2024, përballet me Poloninë - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Shqipëria nis sot rrugëtimin në Euro 2024, përballet me Poloninë

NULL NULL
27.03.2023 09:11
Kombëtarja e Shqipërisë

Do të nis sot rrugëtimi i Kombëtares shqiptarë në kualifikimet për në Kampionatin Evropian Euro 2024.

Kuqezinjtë do të ballafaqohen me Poloninë në stadiumin “PGE Narodowy” në Varshav, me fillim nga ora 20:45, raporton KP.

Trajneri Silvinho por edhe lojtarët kanë folur me optimizëm para kësaj sfide duke thënë se synojnë ta nisin më këmbë të mbarë duke bërë kështu hapin e parë drejt arritjes së qëllimit për të qenë pjesë e fazës finale të kampionatit.

Shqipëria është pjesë e grupit E kur përveç Polonisë bëjnë pjesë edhe Republika e Çekisë, Faroe Island, dhe Moldavia.

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS

klankosova.tv