Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Shqipëria e bronztë në Botërorin e Mundjes, Abkarov shfaq flamurin kuq e zi në Serbi

NULL NULL
18.09.2023 23:41

Zelimkhan Abkarova e ka fituar medaljen e artë për Shqipërinë në Kampionatin Botëror të Mundjes në Serbi.

Ai arriti të triumfojë në kategorinë për peshat 57 kilogramë, raporton Supersport.al, përcjell Klan Kosova.

Abkarovi, i cili është me prejardhje çeçene, fitoi kundër rusit Zavur Uguev.

Edicioni i sivjetmë në këtë sport po mbahet në Serbi.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.