Shqipëria dhe Kroacia me marrëveshje për sigurimet e punëtorëve shqiptarë - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Shqipëria dhe Kroacia me marrëveshje për sigurimet e punëtorëve shqiptarë

NULL NULL
22/09/2022

Shqipëria dhe Kroacia përfunduan raundin e parë të negociatave për marrëveshjen e sigurimeve shoqërore.

Lajmin e ka dhënë vetë kryeministri Edi Rama, i cili shprehet se rreth 3 mijë shqiptarë që punojnë në këtë vend do të përfitojnë nga njohja e viteve të punës.

Rama shton se pas përfundimit të procesit teknik, do të ndiqen të gjitha procedurat për ratifikimin e kësaj marrëveshjeje./abcnews.al/