Shqipëri: Vazhdon operacioni antikanabis me 4 mijë e 200 forca - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Shqipëri: Vazhdon operacioni antikanabis me 4 mijë e 200 forca

NULL NULL
02/03/2017

Policia e Shtetit së Shqipërisë vijon operacionin masiv në të gjithë vendin për parandalimin e kultivimit të bimëve narkotike, nga toka dhe ajri.

Kontrolle të imtësishme janë bërë nga policitë vendore në çdo magazinë, depo, tunele, sera dhe ambiente të braktisura. Gjithashtu vende kontrolli janë dhe zonat ku 10 vitet e fundit janë evidentuar bimë narkotike të kultivuara, shkruan Top Channel.

Në këtë operacion janë përfshirë rreth 4200 punonjës policie,  ku është dhe FNSH me helikopter për kontrollin e zonave me risk e në terren të vështirë malor. Operacioni do të vijojë.