Shqipëri: Pesë të vdekur nga COVID-19, 228 raste të reja

Shqipëri: Pesë të vdekur nga COVID-19, 228 raste të reja

NULL NULL
2 months më parë

Gjatë 24 orëve të fundit në Shqipëri janë shënuar 228 raste të reja me COVID-19 si dhe kanë vdekur pesë persona që ishin të prekur me këtë virus.

Po ashtu janë shëruar edhe 594 qytetarë, duke e çuar numrin e të shëruarve në 190,378 që nga fillimi i epidemisë.

Numri total i të prekurve me koronavirus ka arritur në 200,173, kurse i të vdekurve është 3,101 persona, transmeton Klankosova.tv.